pl en
12 664 80 00

Browary Warszawskie

Wartość projektu: 0 Typ: Budynki Status projektu: W trakcie realizacji
Opis

Apartamenty przy Warzelni w Warszawie

 

Projekt obejmuje realizację luksusowych apartamentów zlokalizowanych przy ul. Krochmalnej w Warszawie.

 

Zadanie postawione przed Generalnym Wykonawcą polega na realizacji Apartamentów przy Warzelni Budynek E. Projekt wykonany przez renomowane studio JEMS Architekci, harmonijnie wkomponowuje się w zabytkową przestrzeń. Jego unikalna architektura idealnie współgra z otoczeniem. Jak podkreśla Inwestor: „To wyjątkowy budynek - jeden z najbardziej spektakularnych miejskich regeneracji w Warszawie”.

 

wizualizacje: JEMS ARCHITEKCI

 

 

O budynku

Ta prestiżowa i szczególna Inwestycja, nie bez powodu nazwana jest „Ikoną Browarów Warszawskich”. Stawia przed Generalnym Wykonawcą Mota-Engil CE nie tylko wyzwania, ale również konieczność otwarcia się na niestandardowe rozwiązania.

 

 • Budynek będzie składał się z 9 kondygnacji nadziemnych i 2 kondygnacji garażu. Znajdziemy tam 76 apartamentów w tym 4 penthouse'y położone na dwóch najwyższych kondygnacjach.  Na poziomie parteru przewidziano 5 lokali usługowych z reprezentacyjnymi holami wejściowych od strony ul. Krochmalnej i terenów zielonych.
 • Z myślą o wymagających klientach zaplanowano liczne udogodnienia, które zadbają o komfort mieszkańców (zintegrowany system zdalnego sterowania ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją, sterowanie przesłonami elewacyjnymi).
 • Wnętrze budynku wykonane zostanie w przy użyciu szlachetnych materiałów. Sufity wykonane z siatek malowanych na kolor miedziany, elegancką recepcję i komfortową strefę wypoczynku. Wszystko to spowoduje, że mieszkańcy będą mogli czuć się w tym miejscu wyjątkowo.
 • Na komfort mieszkania wpływ będą miały windy otwierane bezpośrednio na mieszkania na ostatniej kondygnacji.
 • Inwestor zdecydował się na zastosowanie ślusarki aluminiowej nie tylko w witrynach parteru (wejścia do usług), ale również na kondygnacjach wyższych w mieszkaniach. Projektanci zwrócili uwagę na najdrobniejsze detale związane z zastosowaniem niestandardowych miedzianych okuć czy pochwytów w witrynach parteru, które swoim wyglądem dostosowują się i współgrają z całością zadania.
 • Zastosowane ostaną balustrady wewnętrzne składające się z płyt włókno-cementowych malowanych na biało i zamkniętych w ramach z płaskownika miedzianego.

 

Browary Warszawskie

Jest to teren o niezwykłej historii, położony między ul. Grzybowską, Wronią, Chłonną i Krochmalną. W 1846 r rozpoczęła się tutaj produkcja piwa, czym „Browary Warszawskie” nie tylko wpisały się w historię miasta, ale stały się kolebką przemysłowego rozwoju Warszawy i jednym z najważniejszych punktów na mapie Europy dla smakoszy piwa.

 

Obecnie z wielką dbałością zaprojektowano miejsce, gdzie historia spotyka się z teraźniejszością. Wśród nowoczesnych budynków zostanie zrewitalizowany największy zachowany budynek dawnych Browarów „Warzelnia”, budynek Laboratorium, Piwnice oraz dom mieszkalny właścicieli Browarów „Willa” Heberbusch i Schiele.

Projekt najlepiej obrazują słowa Inwestora: „Mieszkać tu, znaczy być częścią wyjątkowego miejsca i pisać dalej jego historię”.

 

PROJEKT W LICZBACH:

 

 • Liczba kondygnacji: 9
 • Ilość apartamentów: 76
 • Ilość usług: 5
 • Ilość miejsc postojowych 83
 • Wysokość zabudowy: max 29,94 m
 • Powierzchni zabudowy: 1 14,04 m2