pl en
12 664 80 00

Umowa na budowę czterech wielopoziomowych parkingów w Łodzi – podpisana!

25-05-2020
Umowa na budowę czterech wielopoziomowych parkingów w Łodzi – podpisana!

25.05.2020 spółka Mota-Engil Central Europe PPP 2, należąca do Mota-Engil Central Europe S.A. podpisała wraz z miastem Łódź umowę na budowę, zaprojektowanie i eksploatację systemu parkingów wielopoziomowych w centrum miasta. Inwestycja będzie realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. W czterech lokalizacjach w ścisłym centrum miasta powstanie 891 miejsc parkingowych:

- przy al. Kościuszki 42 - 292 miejsca,

- przy ul. Wschodniej 62/64 - 263 miejsca,

- przy ul. Wschodniej 67 - 218 miejsc,

- przy ul. Tuwima 12 - 118 miejsc.

 

Łódź jest miastem, w którym inwestycje realizujemy od wielu lat – głównie z sektora mieszkaniowego, ale także odpowiadaliśmy za realizację jednego z odcinków wschodniej obwodnicy Łodzi w ciągu autostrady A1. Biorąc pod uwagę liczbę inwestycji prywatnych, jak również publicznych, w tym działania rewitalizacyjne, obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w ścisłym centrum miasta. Budowa czterech nowych wielopoziomowych parkingów z pewnością przyczyni się do uporządkowania przestrzeni publicznej, nada nowej jakości centrum miasta oraz przyczyni się do poprawy sytuacji parkingowej mieszkańców - mówi Marcin Podlecki, członek zarządu Mota-Engil Central Europe PPP 2 Sp. z o.o.

 

Umowa będzie obowiązywała 29 lat. Po tym czasie, parkingi przejdą na własność miasta. Najbliższe miesiące upłyną na pozyskaniu przez spółkę finansowania projektu oraz przygotowaniu dokumentacji do wniosków o pozwolenie na budowę. Spółka będzie miała łącznie 48 miesięcy na zamknięcie finansowe, zaprojektowanie i budowę obiektów.