pl en
12 664 80 00

Mota-Engil Central Europe wykonawcą jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w regionie lubuskim

29-08-2017
Mota-Engil Central Europe wykonawcą jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w regionie lubuskim

Przedmiotem inwestycji jest budowa mostu przez rzekę Odrę wraz z budową nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 282 klasy „G” po nowym śladzie na odcinku od miejscowości Łaz (wraz z obejściem m. Łaz, Zabór, Milsko, Przewóz) do miejscowości Bojadła.

– To największa inwestycja na Odrze po wojnie w woj. lubuskim. Dzięki niej skrócimy dojazd ze Sławy i Wschowy do dróg nr 12 i 32 o ok. 40 do 50 min. Przeprawa promowa dała nam się we znaki. Teraz połączymy region – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

Inwestycja związana z budową przeprawy przez rzekę Odrę zakłada także zmianę przebiegu drogi nr 282, która połączy przeprawę z drogą S3. – Chcemy połączyć region. Jest to jeden z naszych najważniejszych priorytetów od wielu lat realizowany z dużą skutecznością. Sam fakt, że podpisujemy umowę z dobrym – solidnym wykonawcą i mamy na to zapewnione pieniądze, to świetna informacja dla mieszkańców regionu – wyjaśniła marszałek E.Polak.

– Dla nas nie jest to bardzo duże zadanie, ale jest to bardzo ciekawy obiekt. Pod względem technicznym jest to najciekawsze zadanie w Polsce – wyjaśnił Michał Piąstka – dyrektor ds. produkcji Mota-Engil Centra Europe.

Jak podkreśla dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Tonder, to jedno z największych wyzwań transportowych w regionie. – Tak dużego obiektu jeszcze nie realizowaliśmy. Firma będzie realizowała ten projekt w systemie zaprojektuj-wybuduj. Myślę, że w marcu 2021 roku pojedziemy już nowym mostem na Odrze – poinformował.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego